Československá mikrobiologická

Československá společnost mikrobiologická

Československá společnost mikrobiologická

„Aktuální problematika mikrobiologie potravin“ – odborný seminář

 „Aktuální problematika mikrobiologie potravin“ – odborný seminář

Ve dnech 15.–16. 2. 2018 se konalo další setkání potravinářských mikrobiologů z České a Slovenské republiky, a to tentokráte na pořádající Vysoké škole chemicko-technologické v Praze.

Prof. Demnerová zahájila seminář a uvítala všechny účastníky, kterých bylo opět okolo 50. Následoval dvoudenní odborný program, v němž zaznělo mnoho zajímavých příspěvků. Na semináři byla prezentována aktuální témata z oblasti mikrobiologie (mikromycety v potravinách, bakteriální dekarboxylasy a hydrolasy, novinky v šetření epidemií způsobených Salmonella Enteritidis, molekulárně-biologické metody v diagnostice a charakterizaci patogenních bakterií, výskyt L. monocytogenes v tržní síti, aj.). Přednesené příspěvky byly diskutovány a dle množství dotazů, které byly na jednotlivé přednášející kladeny, byl o daná témata projeven zjevný zájem.

Z odborného semináře odjíždělo opět mnoho spokojených kolegyň a kolegů. Pomyslné pořadatelské žezlo bylo předáno do rukou brněnského týmu pod vedením doc. Karpíškové – další seminář se tedy uskuteční v září 2018 v Brně.